Direct la pagina principală
  1. Pagina principală comentarii hoteluri
  2. Comentarii despre hoteluri în România
  3. Comentarii despre hoteluri în București
  4. Comentarii despre Capitol Hotel

Comentarii pentru Capitol Hotel 4 stele

Calea Victoriei No 29, Sector 1, 030028 București, România

Nr.86 din 241 hoteluri în București

Preferinţa clienţilor

Scorul comentariilor

Pe baza a 608 comentarii pentru acest hotel

8,8

Repartiţia scorului

  • Curățenie

    8,9

  • Confort

    8,9

  • Locaţie

    9,7

  • Facilităţi

    8,7

  • Personal

    8,8

  • Raport calitate/preţ

    8,7

  • WiFi gratuit

    8,6

Evaluări verificate 100%

Clienți reali. Sejururi reale. Opinii reale.

Citiți mai multe- deschide o căsuță de dialog
Scrieți un comentariu

Rezultate 1 – 25

  • Comentariu trimis pe 22 iunie 2026

    10
    Excepţional
    • Călătorie de afaceri
    • Grup
    • Cameră twin standard
    • A stat 2 nopți
    • Trimis de pe mobil

    Lipsa disponibilității parcării

    Poziția

    Sejur în mai 2026

  • Comentariu trimis pe 18 iunie 2026

    9,0
    A fost un sejur excelent!
    • Călătorie de plăcere
    • Familie cu copii mici
    • Apartament
    • A stat 1 noapte

    Bateria de la chiuveta de la baia mare se misca tare iar toaleta s-a oprit destul de greu dupa ce am tras apa. Cada de dus era lunecoasa. Verificari si reparatii sunt recomandate pentru a pastra reputatia hotelului.

    Totul a fost dupa asteptari, ca si anul trecut. Am dormit foarte bine iar micul dejun a fost bun. Cina a fost excelenta. Presiunea la apa a fost buna iar samponul de calitate.

    Sejur în iunie 2026

  • Comentariu trimis pe 8 iunie 2026

    9,0
    Minunat !
    • Călătorie de plăcere
    • Familie cu copii mici
    • Cameră twin standard
    • A stat 1 noapte

    Locatie excelenta , restaurant minunat !

    Sejur în iunie 2026

  • Comentariu trimis pe 6 iunie 2026

    9,0
    A fost placut, ploaia nu ne-a împiedicat să vizitam orașul.
    • Călătorie de plăcere
    • Cuplu
    • Cameră twin standard
    • A stat 1 noapte

    Nu are parcare, desi in anunț este specificat ca are. Am fost nevoiți sa lasam mașina destul de departe, intrte blocuri.

    Locatia este de 10.

    Sejur în mai 2026

  • Comentariu trimis pe 26 mai 2026

    8,0
    Este hotelul meu preferat în ultimi 5 ani ,când mă întorc la București.
    • Călătorie de plăcere
    • Cuplu
    • Apartament
    • A stat 1 noapte
    • Trimis de pe mobil

    Poziția centrală

    Sejur în mai 2026

  • Comentariu trimis pe 18 mai 2026

    10
    Excepţional
    • Călătorie de plăcere
    • Călător singur
    • Cameră twin standard
    • A stat 1 noapte
    • Trimis de pe mobil

    Micul dejun, camerele

    Sejur în mai 2026

  • Comentariu trimis pe 18 mai 2026

    10
    Vacanță reușită !
    • Călătorie de plăcere
    • Cuplu
    • Cameră twin standard
    • A stat 3 nopți
    • Trimis de pe mobil

    Totul a fost la superlativ, personalul este ospitalier, micul dejun este bogat, un sejur confortabil.

    Sejur în mai 2026

  • Comentariu trimis pe 17 mai 2026

    10
    Perfect ca de fiecare data
    • Călătorie de afaceri
    • Cuplu
    • Cameră dublă standard
    • A stat 1 noapte
    • Trimis de pe mobil

    Amplasarea excepțională, personalul extrem de amabil

    Sejur în mai 2026

  • Comentariu trimis pe 8 mai 2026

    10
    Excepţional
    • Călătorie de plăcere
    • Călător singur
    • Cameră twin standard
    • A stat 1 noapte
    • Trimis de pe mobil

    Un hotel prietenos, confortabil, curat, in plin centrul capitalei.Foarte bine manageriat.

    Sejur în aprilie 2026

  • Comentariu trimis pe 7 mai 2026

    10
    Confortabil
    • Călătorie de plăcere
    • Grup
    • Apartament
    • A stat 2 nopți
    • Trimis de pe mobil

    Zgomotos din cauza geamurilor vechi si a bulevardului. Un angajat de la Tiger Security, de serviciu in data de 1 mai (data sosirii noastre la hotel), foarte nepoliticos! Ne-a spus că nu ne poate rezerva parcarea daca plecăm de la hotel, chiar dacă am plătit 50 ron/ zi taxa de parcare! A doua zi s-a putut, pe altă tură! Un punct in minus pentru asa hotel frumos, din cauza personalului de la paza parcării!

    Amplasarea, curatenia, confortul saltelelor, al pernelor si al canapelei extensibile

    Sejur în mai 2026

  • Comentariu trimis pe 30 aprilie 2026

    10
    Excepţional
    • Călătorie de plăcere
    • Cuplu
    • Cameră twin standard
    • A stat 2 nopți
    • Trimis de pe mobil

    Nu a fost cazul.

    Confortul oferit, cât și poziționarea hotelului în plin centrul capitalei.

    Sejur în aprilie 2026

  • Comentariu trimis pe 22 aprilie 2026

    9,0
    Business traveler
    • Călătorie de plăcere
    • Călător singur
    • Cameră twin standard
    • A stat 1 noapte
    • Trimis de pe mobil

    Nu exista

    Locatie superba, in centrul centrului

    Sejur în aprilie 2026

  • Comentariu trimis pe 21 aprilie 2026

    9,0
    Cu siguranță vom reveni
    • Călătorie de afaceri
    • Grup
    • Cameră twin standard
    • A stat 1 noapte
    • Trimis de pe mobil

    Locația, micul dejun și personalul foarte drăguț.

    Sejur în aprilie 2026

  • Comentariu trimis pe 19 aprilie 2026

    10
    Excepţional
    • Călătorie de plăcere
    • Călător singur
    • Cameră twin standard
    • A stat 4 nopți
    • Trimis de pe mobil

    ,

    ,

    Sejur în aprilie 2026

  • Comentariu trimis pe 18 aprilie 2026

    9,0
    În general camera de hotel a fost foarte bună, frumoasă cu vedere spre stradă, personalul au fost foarte amabil și recep
    • Călătorie de plăcere
    • Grup
    • Apartament
    • A stat 2 nopți
    • Trimis de pe mobil

    Erau furnici în cameră.

    Amplasarea e foarte bună, în centrul orașului și toate muzeele, teatrele, filarmonica (Ateneul) sunt în proximitatea hotelului.

    Sejur în aprilie 2026

  • Comentariu trimis pe 15 aprilie 2026

    10
    Ma intorc cu drag oricand!
    • Călătorie de plăcere
    • Familie cu copii mici
    • Apartament
    • A stat 2 nopți

    Pranzul in prima zi de Paste, deosebit!

    Sejur în aprilie 2026

  • Comentariu trimis pe 11 aprilie 2026

    10
    Ok
    • Călătorie de plăcere
    • Cuplu
    • Cameră twin standard
    • A stat 1 noapte
    • Trimis de pe mobil

    Totul

    Sejur în aprilie 2026

  • Comentariu trimis pe 7 aprilie 2026

    10
    Un sejur excelent, un loc frumos si cald unde am simtit ca am evadat din rutina.
    • Călătorie de plăcere
    • Cuplu
    • Cameră twin standard
    • A stat 2 nopți

    Micul dejun diversificat, gustos si de calitate. Ce mi-a atras atentia, a fost domnul care felia mezelurile (mezelurile sunt tinute intr-o vitrina frigo), imbracat in costum negru si camasa alba, gesturile lui erau atat de teatrale si precise incat parea un dirijor de opera.

    Sejur în aprilie 2026

  • Comentariu trimis pe 6 aprilie 2026

    8,0
    Foarte bine
    • Călătorie de plăcere
    • Familie cu copii mici
    • Apartament
    • A stat 2 nopți
    • Trimis de pe mobil

    Dotările sunt outdate

    Locatia

    Sejur în aprilie 2026

  • Comentariu trimis pe 29 martie 2026

    10
    Excepţional
    • Călătorie de plăcere
    • Familie cu copii mici
    • Apartament
    • A stat 2 nopți
    • Trimis de pe mobil

    Apartamenrul spatios si foarte curat.

    Sejur în martie 2026

  • Comentariu trimis pe 29 martie 2026

    9,0
    Superb
    • Cuplu
    • Cameră twin standard
    • A stat 1 noapte
    • Trimis de pe mobil

    Locatie centrala, foarte curat, personal atent la detalii, mic dejun bine aprovizionat,singurul minus e lipsa parcarii,dar alaturi este parcare cu plata a hotelului Novotel.

    Sejur în martie 2026

  • Comentariu trimis pe 29 martie 2026

    9,0
    Numai vremea nu a fost pe măsură.
    • Călătorie de plăcere
    • Grup
    • Cameră twin standard
    • A stat 1 noapte

    In camera noastră s-a auzit muzica de la un club/petrecere pina la 3 dimineața.

    Micul dejun foarte bun, diversificat, cafeaua excelentă.

    Sejur în martie 2026

  • Comentariu trimis pe 23 martie 2026

    9,0
    -
    • Călătorie de plăcere
    • Cuplu
    • Cameră twin standard
    • A stat 1 noapte
    • Trimis de pe mobil

    -

    Excelent

    Sejur în martie 2026

  • Comentariu trimis pe 23 martie 2026

    10
    Foarte agreabil
    • Călătorie de plăcere
    • Călător singur
    • Cameră dublă standard
    • A stat 1 noapte
    • Trimis de pe mobil

    Recepția super Profi

    Sejur în martie 2026

Rezultate 1 – 25

Echivalăm prețurile
Echivalăm prețurile
Preţuri mici • Fără comisioane de rezervare • Găsiţi mai ieftin? Vom rambursa diferenţa!

Clienții au evaluat și aceste proprietăți: