Direct la pagina principală
  1. Pagina principală comentarii hoteluri
  2. Comentarii despre hoteluri în România
  3. Comentarii despre hoteluri în Iaşi
  4. Comentarii despre Hotel Select

Comentarii pentru Hotel Select 4 stele

Piata 14 Decembrie 1989 nr 2, 700123 Iaşi, România

Nr.4 din 35 hoteluri în Iaşi

Preferinţa clienţilor

Scorul comentariilor

Pe baza a 704 comentarii pentru acest hotel

9,3

Repartiţia scorului

  • Curățenie

    9,4

  • Confort

    9,4

  • Locaţie

    9,7

  • Facilităţi

    9,2

  • Personal

    9,5

  • Raport calitate/preţ

    9,0

  • WiFi gratuit

    9,5

Evaluări verificate 100%

Clienți reali. Sejururi reale. Opinii reale.

Citiți mai multe- deschide o căsuță de dialog
Scrieți un comentariu

Rezultate 1 – 25

  • Comentariu trimis pe 22 iunie 2026

    10
    Excepţional
    • Călătorie de plăcere
    • Călător singur
    • Cameră dublă
    • A stat 1 noapte
    • Trimis de pe mobil

    Este in centru, și are parcare proprie, fata de alte hoteluri care specifica faptul că au parcare, dar de fapt te trimit să parchezi la mall sau in parcări publice.

    Sejur în iunie 2026

  • Comentariu trimis pe 17 iunie 2026

    10
    Ff bine
    • Călătorie de plăcere
    • Cuplu
    • Cameră twin
    • A stat 2 nopți
    • Trimis de pe mobil

    Amplasarea hotelului in centrul orasului

    Sejur în aprilie 2026

  • Comentariu trimis pe 4 iunie 2026

    10
    Excepţional
    • Călătorie de afaceri
    • Călător singur
    • Cameră dublă
    • A stat 2 nopți

    Mulțumesc mult personalului de la recepție pentru loialitate și receptivitate. Totul a fost bine - mic dejun, camera, curățenia. Cladirea este deosebit de frumoasa!

    Sejur în mai 2026

  • Comentariu trimis pe 1 iunie 2026

    10
    O minivacanță minunată
    • Călătorie de plăcere
    • Călător singur
    • Cameră dublă
    • A stat 3 nopți
    • Trimis de pe mobil

    Aș fi vrut un mic dejun mai bogat, mai diversificat și mai proaspăt. Prea multe chestii prăjite. Un mic dejun ca pentru un hotel de 4 stele, dar n-a fost !!!

    Locația elegantă in centrul orașului, cameră frumoasă, pat confortabil, baia curată și dotată cu toate produsele de igienă necesare, personal amabil.

    Sejur în mai 2026

  • Comentariu trimis pe 30 mai 2026

    10
    Excelent
    • Călătorie de plăcere
    • Călător singur
    • Cameră dublă
    • A stat 1 noapte
    • Trimis de pe mobil

    Este o experiență foarte plăcută încă de la intrare, prin intermediul doamnelor de la recepție, care sunt de nota 10, continuând cu dotările din cameră, atmosfera, apoi micul dejun - diversificat și, nu in ultimul rând, amplasarea.

    Sejur în mai 2026

  • Comentariu trimis pe 26 mai 2026

    10
    Excepţional
    • Călătorie de afaceri
    • Grup
    • Cameră twin
    • A stat 1 noapte

    Arhitectura hotelului e superba, micul dejun peste asteptari(foarte diversificat). Personalul foarte amabil. Felicitari!

    Sejur în aprilie 2026

  • Comentariu trimis pe 26 mai 2026

    10
    Clasă într-un oraș extraordinar!
    • Călătorie de plăcere
    • Călător singur
    • Cameră dublă
    • A stat 2 nopți

    Fantastic!

    Sejur în mai 2026

  • Comentariu trimis pe 22 mai 2026

    9,0
    Sejur foarte plăcut la Hotel Select!
    • Călătorie de plăcere
    • Familie cu copii mici
    • Cameră triplă
    • A stat 2 nopți

    Liftul nu a functionat două zile.

    Hotelul este amplasat ideal, ne-a impresionat curățenia din cameră și din baie. Alina, de la recepție ne-a întâmpinat călduros. Micul dejun poate fi îmbunătățit dar a fost satisfăcător. Ne-au plăcut aspectul și decorurile clasice de interior. Merită o vizită!

    Sejur în mai 2026

  • Comentariu trimis pe 17 mai 2026

    10
    Oamenii minunați ai Iașului
    • Călătorie de plăcere
    • Călător singur
    • Cameră dublă
    • A stat 1 noapte
    • Trimis de pe mobil

    In ziua respectvă nu funcționa liftul,dar personalul a compensat acest mic neajuns.Felicitări pt personal.Am socializat,am povestit..parcă eram o familie.

    In primul rând personalul care a fost receptiv la orice solicitare.Camera mare,patul confortabil,curățenie,etc..

    Sejur în mai 2026

  • Comentariu trimis pe 7 mai 2026

    8,0
    Un hotel elegant in centrul Iasiului
    • Călătorie de plăcere
    • Familie cu copii mici
    • Cameră twin
    • A stat 2 nopți

    Am mai stat la acest hotel, dar e prima oara cand am o problema cu patul: patul a fost foarte ingust, salteaua nesigura si perna cu cocoloase. Slateaua parea gelatinoasa, cand te intorceai in pat, de pe o parte pe alta, riscai sa cazi din el. De obicei, astfel de lucruri nu ma deranjeaza, daca stau la un hostel, dar la un hotel de 4 stele, am anumite asteptari. Mi-ar fi placut un pat confortabil. Sincera sa fiu, m-am sculat dimineata cu dureri de spate si de gat.

    Cladirea in care este hotelul este veche, dar este renovata. Este deosebit de frumoasa. Locatia este excelenta, chiar in centru aproape de obiectivele principale. In apropiere se afla magazine, farmacie, statie de tramvaie si autobuze. La parterul hotelului se afla cea mai buna cofetarie din oras, unde puteti manca cel mai grozav profiterol. Micul dejun a fost de nota 10, mi-a placut foarte mult. Camera a fost curata, spatioasa. Hotelul este linistit. Personalul foarte amabil. Cand vin in Iasi, prefer acest hotel.

    Sejur în mai 2026

  • Comentariu trimis pe 4 mai 2026

    10
    Excepţional
    • Călătorie de plăcere
    • Cuplu
    • Cameră dublă
    • A stat 1 noapte

    Micul dejun a fost de nivel mediu. Se poate mai bine.

    Sejur în mai 2026

  • Comentariu trimis pe 4 mai 2026

    9,0
    Recomand hotelul cu caldura pentru eventualii oaspeti ai Iasiului
    • Călătorie de plăcere
    • Cuplu
    • Cameră dublă
    • A stat 2 nopți

    Micul dejun la 70 Ron e fff slabut pentru acest pret, in comparatie cu doar 50Ron la PALACE Sinaia......totusi e Iasi nu SInaia

    Foarte buna locatia, serviciul impecabil

    Sejur în mai 2026

  • Comentariu trimis pe 27 aprilie 2026

    8,0
    Foarte bine
    • Călătorie de plăcere
    • Călător singur
    • Cameră dublă
    • A stat 1 noapte
    • Trimis de pe mobil

    Miros neplacut de canalizare in camera

    Sejur în aprilie 2026

  • Comentariu trimis pe 19 aprilie 2026

    10
    Excepţional
    • Călătorie de plăcere
    • Grup
    • Cameră twin
    • A stat 1 noapte
    • Trimis de pe mobil

    Locatia, designul hotelului, micul dejun si personalul foarte amabil!

    Sejur în aprilie 2026

  • Comentariu trimis pe 5 aprilie 2026

    9,0
    Superb
    • Cuplu
    • Cameră dublă
    • A stat 1 noapte
    • Trimis de pe mobil

    Micul dejun ar putea fi mai diversificat. Regret că, ajungând la ora 21.30 la hotel, nu am mai putut testa și restaurantul (nu înțeleg de ce închide așa devreme).

    Amplasarea hotelului este foarte bună, camerele sunt foarte mari, ci tot confortul necesar, iar cofetăria de la parter...este senzație!

    Sejur în aprilie 2026

  • Comentariu trimis pe 4 aprilie 2026

    10
    Excepţional
    • Călătorie de plăcere
    • Cuplu
    • Cameră dublă
    • A stat 2 nopți
    • Trimis de pe mobil

    Totul

    Sejur în martie 2026

  • Comentariu trimis pe 2 aprilie 2026

    10
    Excepţional
    • Călătorie de plăcere
    • Cuplu
    • Cameră dublă
    • A stat 1 noapte
    • Trimis de pe mobil

    Totul la superlativ.

    Sejur în martie 2026

  • Comentariu trimis pe 19 martie 2026

    10
    Excelent
    • Călătorie de plăcere
    • Cuplu
    • Cameră dublă
    • A stat 1 noapte
    • Trimis de pe mobil

    Nu am ce să spun.

    Tot mi-a plăcut.

    Sejur în martie 2026

  • Comentariu trimis pe 26 februarie 2026

    8,0
    Foarte bine
    • Călătorie de afaceri
    • Călător singur
    • Cameră twin
    • A stat 1 noapte
    • Trimis de pe mobil

    Micul dejun

    Sejur în februarie 2026

  • Comentariu trimis pe 23 februarie 2026

    10
    Minunat
    • Călătorie de plăcere
    • Călător singur
    • Cameră dublă
    • A stat 1 noapte
    • Trimis de pe mobil

    -

    Am avut o experiență foarte plăcută la acest hotel. Camera a fost foarte călduroasă, confortabilă și perfectă pentru a mă relaxa după o zi plină. Locația este excelentă, aproape de tot ce aveam nevoie, ceea ce a făcut șederea și mai comodă. Un mare plus a fost doamna de la recepție, extrem de amabilă și atentă. Mi-a oferit un upgrade neașteptat - mic dejun gratuit, un gest care mi-a făcut ziua veselă și m-a făcut să mă simt cu adevărat binevenită. Recomand cu drag acest hotel și cu siguranță voi reveni.

    Sejur în februarie 2026

  • Comentariu trimis pe 21 februarie 2026

    10
    Excepţional
    • Călătorie de plăcere
    • Familie cu copii mici
    • Cameră triplă
    • A stat 2 nopți
    • Trimis de pe mobil

    -

    Curățenia și profesionalismul personalului.

    Sejur în februarie 2026

  • Comentariu trimis pe 20 februarie 2026

    10
    Excepţional
    • Călătorie de plăcere
    • Cuplu
    • Cameră twin
    • A stat 1 noapte
    • Trimis de pe mobil

    Atenție la cabina de dus, este plastic lunecos

    Totul

    Sejur în februarie 2026

  • Comentariu trimis pe 16 februarie 2026

    9,0
    În general ne-a plăcut, vom mai reveni.
    • Călătorie de plăcere
    • Cuplu
    • Cameră dublă
    • A stat 1 noapte

    Micul dejun modest, cbina de duș cam veche și cu probleme la apa caldă.

    Locație foarte bună, personal ambil,restaurantul gătește gustos.

    Sejur în februarie 2026

  • Comentariu trimis pe 3 februarie 2026

    10
    Excepţional
    • Călătorie de plăcere
    • Cuplu
    • Cameră dublă
    • A stat 1 noapte
    • Trimis de pe mobil

    Curățenia. Cald in cameră. Restaurantul select.

    Sejur în februarie 2026

Rezultate 1 – 25

Echivalăm prețurile
Echivalăm prețurile
Preţuri mici • Fără comisioane de rezervare • Găsiţi mai ieftin? Vom rambursa diferenţa!

Clienții au evaluat și aceste proprietăți: