3. Comentarii despre hoteluri în Harghita

Nr.1 din 7 hoteluri în Băile Tuşnad

9,5

9,8

• Comentariu trimis pe 12 mai 2023

Am avut o vacanta superba in compania unor buni prieteni.

Salteaua

Personalul, amplasarea...

Sejur în mai 2023

• Comentariu trimis pe 29 ianuarie 2023

Nice location.
    • Bungalou cu patio

Nu mi- a placut ca nu exista canapea in living , sa poti viziona la tv, confortabil.

Mi-au placut gazdele, foarte amabili domnii si atenti la nevoile turistilor. Mi-a placut locatia, faptul ca aveai la dispozitie toate utilitatile si faptul ca era foarte curat.

Sejur în ianuarie 2023

• Comentariu trimis pe 12 decembrie 2022

• Bungalou cu patio

Aparatul de cafea e cam vechi (sau așa părea) pentru că a curs de peste tot singura dată când am incercat sa facem o cafea. Până la urmă am pregătit cafelele in modul clasic, într-o oală mică. Restaurantul recomandat de cazare nu aveau multe lucruri disponibile din meniu, iar după ce am mâncat acolo mi-a fost un pic rău la stomac.

Cazarea este o escapada din lumea cotidiana. Cabana e călduroasă, comodă, are camere destul de mari și are tot ce ai nevoie pentru prepararea meselor. Se vede că lemnul este întreținut și a fost lăcuit recent. Angajații au fost drăguți și ne-au ajutat cu lemne de foc și ne-au oferit grătar. Toată lumea a fost prietenoasa. Mi-a plăcut că au plită cu inducție și oale corespunzătoare. Am făcut check-inul destul de târziu și nu au probleme cu acest lucru. Am văzut că s-au plâns unii despre faptul că se aude tot din camere... Nu știu la ce se așteptau de la o cabană rustică de lemn, mie mi-a părut că dimpotrivă, sunt destul de antifonate camerele. Este normal sa auzi pe oricine merge prin ea, pentru că podelele scârțâie, fiind de lemn. E perfecta pentru câteva zile de liniște, sau distracție cu prietenii.

Sejur în decembrie 2022

• Comentariu trimis pe 16 iulie 2022

Bucătăria cam micuța pentru 4 camere

A fost frumos, personalul foarte ok. Mulțumim..locația foarte frumoasa, garduri electrice seara pt ursi.

Sejur în iulie 2022

• Comentariu trimis pe 21 iunie 2022

• Bungalou cu patio

Cam departe de centrul statiunii pentru deplasare pe jos. Trebuie folosit autoturismul.

Linistea amplasamentului, facilitatile, personalul

• Comentariu trimis pe 13 decembrie 2021

8,8
    Tușnad
    • Bungalou cu patio

pe rezervarea din Booking îmi apărea că am închiriat tot bungalow-ul (4 camere), dar la locație, cele 2 camere de la etaj puls baia nr 2 erau încuiate și ni s-a explicat că trebuie să plătim extra pt ele - curățenia cam lasă de dorit, frigiderul avea un miros dubios, la fel și toaleta. erau și niște pânze de praf la duș și în una din camere, ceea ce mă face să cred că nu este o curățenie totală după fiecare rezervare - nu există cablu TV, doar netflix și YT - pernele și paturile cam pt copii, 2 adulți nu prea încap confortabil în pat

sunt 2 căței foarte prietenoși (care ne-au vizitat în fiecare zi ❤️), care aparțin persoanelor care gestionează rezervările - există posibilitatea unui grătar la locație, personalul se ocupă de lemne - ni s-a împrumutat și o sanie - ff liniștit, retras și aproape de natură - bungalow-ul este echipat cu centrală și utilitățile necesare

Sejur în decembrie 2021

• Comentariu trimis pe 14 august 2021

Recomand!
    • Bungalou cu patio

Locul este superb pentru iubitorii de natură. O căsuță este perfectă pentru o vacanță cu familia (copii, bunici).

Sejur în august 2021

• Comentariu trimis pe 17 iulie 2021

Grozav!
    • Bungalou cu patio

Lipsesc plasele de țânțari la geamuri.

Locația este de vis, căsuțele sunt simple, suficient mobilate, bucătăria dotată cu tot necesarul. Un mare minus pentru lipsa plaselor de țânțari de la geamuri.

Sejur în iulie 2021

• Comentariu trimis pe 13 iulie 2021

• Bungalou cu patio

La intrare te sperie cabanutele vechi care nu arata f bine. Fiind un fost campimg din 1970 iti da impresia ca ai "fost pacalit" de pozele de pe booking. Insa nu va speriati... totul e ca in poze. Un minus: trenul care trece pe langa campimg e uneori deranjant.

Locatia e super, aer curat, personal dragut, cabana curata si dotata cam cu tort ce ai nevoie, siguranta desi sunt ursi.in zona... exista gard electtic special pt ei, nu pt oameni. Recomand cu drag

Sejur în iulie 2021

• Comentariu trimis pe 30 iunie 2021

• Bungalou cu patio

Gazde foarte amabile! Totul a fost excelent!

• Comentariu trimis pe 27 iunie 2021

• Bungalou cu patio

Deși campingul este aproape de strada centrală te poți bucura de liniștea pe care ți-o oferă muntele. Cabana este dotată cu tot ce ai nevoie pentru un sejur, iar tot personalul este amabil și atent la nevoile turiștilor.

• Comentariu trimis pe 19 iunie 2021

Fantastic!
    • Bungalou cu patio

Încă mai sunt casele vechi din fostul camping, am inteles ca proprietarul le fărâmă si va continua construirea altora noi. Nu m-a deranjat, doar am menționat.

Superb totul! Amplasarea în pădure, lângă râul Olt. Casele(bungalow) noi, mobilier deosebit, dotare cu tot ce trebuie la bucătărie, inclusiv grătar afară. Spatiu din belsug, atât în interior cat si in exterior. Felicitări!

• Comentariu trimis pe 18 iunie 2021

• Bungalou cu patio

O locatie superba! O zona extrem de frumoasa, bungalowul ne-a depășit așteptările! Foarte curat, bine utilat, gazda foarte amabila și complexul din are face parte e parca rupt din poveste! Chiar dacă este la marginea pădurii și este o zona extrem de frecventata de ursi am fost complet în siguranță datorita gardului electric ce înconjoară complexul. Vom reveni cu siguranță! Recomand, recomand, recomand!

• Comentariu trimis pe 1 iunie 2021

Peste asteptari!
    • Bungalou cu patio

Se vede ca inca se investeste in complex, insa se simte lipsa unor atractii pentru cei mici in cadrul complexului. Sunt niste casute vechi abandonate imprejur care strica cumva privelistea.

Conceptul de bungalouri in mijlocul naturii ne-a depasit asteptarile. Casa este foarte confortabila, spatioasa si dotata cu tot ce trebuie. Fiind intr-un fost camping imprejmuit cu gard electric, iti da o senzatie suplimentara de siguranta, mai ales ca zona este frecventata de ursi.

• Comentariu trimis pe 2 noiembrie 2023

Bine
    • Bungalou cu patio

Pe lângă bungalow erau și căsuțe în paragină de acum o mie de ani. O imagine nu prea frumoasă. Apă caldă era asigurată de un boiler subdimsionat. Televizorul era Smart dar parcă era bun un abonament la Digi.

Cald, curățenie acceptabil, iar domnul care avea grijă să nu ne lipsească ceva a fost extraordinar

Sejur în noiembrie 2023

• Comentariu trimis pe 13 aprilie 2022

4,0
    A fost decent.
    • Bungalou cu patio

Nu exista semineu si balcon desi sunt mentionate in lista de facilitati. Ciubarul prezentat in poze vine la extra cost (300 RON/noapte) si nu este curatat corespunzator (imagine atasata).

Jeni - a fost minunata (cainele). Personalul care s-a ocupat de noi a fost foarte serviabil. Ni s-a permis sa stam peste ora de check-out.

Sejur în aprilie 2022

• Comentariu trimis pe 6 octombrie 2022

Am crezut ca am inchiriat intreg Bungalow-ul, la locatie am descoperit ca aveam disponibile doar 2 dormitoare din cele 4
    • Bungalou cu patio

cearceafurile dintr-un dormitor erau murdare, in baia de jos bateria de la chiuveta era ruginita, colacul de la wc foarte vechi si nedezinfectat, internet slab (nu a fost o problema ci doar o constatare)

langa padure, liniste, gazda foarte placuta

Sejur în octombrie 2022

• Comentariu trimis pe 26 februarie 2024