3. Comentarii despre case de vacanță în Braşov

10,0

• Comentariu trimis pe 27 noiembrie 2023

• Călătorie de afaceri
    • Apartament cu vedere la grădină

Una de la intrarea în bloc nu mergea, cam mult praf, baia extrem de mica.

Elegant gândită

Sejur în octombrie 2023

• Comentariu trimis pe 19 august 2023

Am avut asteptari prea mari!
    • Apartament cu vedere la grădină

Curtea interioară este împărțită cu ceilalți locatari care sunt extrem de galagiosi, cu greu te poți odihni.

Vila este deosebita și va puteți bucura doar daca este rezervată de 1 singur cuplu. In felul acesta exista intimitate. Dormitorul de jos este open space, nu oferă intimitate dacă va gândiți sa rezervati 2 cupluri.

• Comentariu trimis pe 29 noiembrie 2021

Locatia perfecta pentru cei care doresc o cazare in centrul orasului.
    • Apartament cu vedere la grădină

O locatie ideala pentru cei care nu doresc sa foloseasca masina. Este in centrul orasului si se ajunge pe jos la majoritatea punctelor de interes.

Sejur în noiembrie 2021

• Comentariu trimis pe 15 octombrie 2023

O cazare de poveste
    • Apartament cu vedere la grădină

Arată foarte bine, exact ca în poze . Foarte curat iar gazda foarte amabilă . Deja ne gândim să rezervăm următoarea vizită .

Sejur în octombrie 2023

• Comentariu trimis pe 7 octombrie 2023

1,0
    NU RECOMAND, ATENȚIE! Cu rezervare riscati sa ramaneti cu banii blocati si fara cazare!
    • Călătorie de afaceri
    • Apartament cu vedere la grădină

NU RECOMAND, ATENȚIE !!! Nu tine cont de rezervare, riscati sa va treziți cu banii blocati de Booking si fara cazare. Ne fiind penalizat in nici un fel, dumneavoastră trebuie sa faceti demersurile sa va deblocati banii, sa puteti face alta rezervare valabila. *Atitudinea aroganta a reprezentantului hotelului comfirma ca este o practica obisnuita, sugerand ca cel ce reclama problema este cel rau intentionat. Nu "incurajati" pe banii dumneavoastră astfel de comportamente!

NU RECOMAND!!! "Mi-a plăcut" ca m-a lasat in stradă in miezul nopții cu rezervare confirmată. Este pe principiul "primul venit, primul servit", nu conteaza daca ai rezervare.

• Comentariu trimis pe 5 iunie 2023

1,0
    Scump phootaiul ăsta
    • Apartament cu vedere la grădină

Hey voi, cititori de review-uri! Vă las aici câteva informații ca să știți ce așteptări să aveți de la această vila. Sau ca să vă scutec de restul textului dacă o alegeți... să n-aveți așteptări. Am ajuns în jurul orei 14, l-am sunat pe nea proprietarul. Deși am rezervat camera cu vedere la grădină, ne-a dat etajul, adică "apartament cu doua camere". Apartamentul ăsta este de fapt partea de sus a vilei, undeva in capătul scărilor unde ai in dreapta baia de sus, in stânga camera de sus. Din camera de sus, se mai intră într-o cameră și mai mică si care cred că este destinată unui copilaș. Cert este că cele două zone nu sunt despărțite. Adică mergând pe scări in jos dai cu ochii in patul celorlalți. Deci privacy practic nu există. Asa, să revenim la ce-am primit. Pe lângă faptul că nu a fost pregătită camera, (adică lenjeria neschimbată, patul nefăcut, prosoape aruncate în baie, păharele folosite și nespălate, etc) acest apartament cu două camere prezentat in anunț nu are treabă cu realitatea. Nu are chicinetă, nu are nimic. Am sunat la nea proprietarul și am cerut să facă curățenie pentru că oricum plecăm la masă. Când am revenit, era patul făcut. Sper eu că și lenjeria schimbată. Paharele erau exact la fel, baia doar aerisită și un geam deschis... Dai cu capul de toate cele. Totul este jos, de la tavan până la calitatea finisajelor. Dacă ai nevoie să faci un duș, baftă! Îți lași spatele pe tavanul băii. Apropo de duș... Apa caldă aproape rece. Dar ce zic eu, rece? Să îi spunem... impracticabilă. Vrei apă in cădiță aia de copii? Vii cu ea încălzită de acasă! In anunț scrie de chicinetă și lipsește. Scrie si de 80 metri pătrați și vreo 40 cred că s-au supărat și au plecat, că nu i-am găsit. Evident, în ăștia 40 care au plecat era si dressingul, papucii de baie, halatul, încălzirea, vederea la curte sau orice alte minciunele nevinovate găsim in anunț. Cada este aproape impracticabilă, din cauza tavanului jos, apei reci și a calității.

30 de metri de strada Sforii Foarte aproape de centru. Liniște

Sejur în iunie 2023