2. Comentarii despre hoteluri în Turcia
  3. Comentarii despre hoteluri în Regiunea Marmara
  4. Comentarii despre hoteluri în Istanbul
  5. Comentarii despre Constantinopolis Hotel

Comentarii pentru Constantinopolis Hotel

Kucuk Ayasofya Mah. Piyer Loti Cad. Tahsinbey Sok. No:27 Istanbul, Fatih, 34122 Istanbul, Turcia

Nr.1149 din 2.481 hoteluri în Istanbul

8,4

• Comentariu trimis pe 11 mai 2024

Excelent
    • Cameră triplă standard

Străduțele înguste de acces la hotel

Curățenia, condițiile, faptul ca schimbau prosoapele zilnic

• Comentariu trimis pe 7 mai 2024

totul conform asteptarilor si prezentarii
    • Cameră cvadruplă economy

nimic de mentionat

locatia proprietatii, imprejurimile proprietatii, personalul, serviciile confortul cat si raportul calitate pret au fost ok

• Comentariu trimis pe 18 aprilie 2024

Wunderschön!🙏🙏🙏
    • Cameră cvadruplă economy

Am putut comunica f bine in limba rusă dar si in engleză-managerul este foarte flexibil in comunicare,doresc sa l revăd cu multă plăcere!

Personal foarte competent,amabil si dispus ptr orice dornță spre rezolvare!🙏🙏🙏Mi am dorit enorm sa vad Sögut si am fos ajutat de Receptie si Managerul hotelului!!!Superbă organizarea incepand din Aeroport până la plecare!!Superb si voi recomanda prietenilor mei din Elvetia hotelul.

Sejur în martie 2024

• Comentariu trimis pe 6 aprilie 2024

Raport calitate preț foarte bun
    • Cameră dublă buget

Baie mici detalii raft la dus vechi, rupt

mic dejun satisfăcător Camera foarte curata Locatie bine amplasata în zona istorica a orașului aproape de principalele obiective turistice

Sejur în aprilie 2024

• Comentariu trimis pe 6 ianuarie 2024

Calitate pret satisfacator . Mai multa atentie la curatenie , mai ales la frigider si cana fiert apa .
    • Cameră triplă standard

Curatenie in camera nu foarte buna ( nu era nici foarte murdar) cana de fiert apa avea cafea.

Personalul la receptie ok.

Sejur în ianuarie 2024

• Comentariu trimis pe 7 noiembrie 2023

• Cameră dublă buget

Locatia este intr-o zona greu accesibila,trebuie sa urci sau sa cobori foarte abrupt pt a pleca si a reveni la hotel. Camerele triple,nu sunt cum le prezinta pe site,sunt foarte mici

Se face curatenie zilnic Personal amabil

Sejur în noiembrie 2023

• Comentariu trimis pe 24 octombrie 2023

Un hotel decent, vom reveni fiindca e pozitionat ok pentru nevoile noastre.
    • Cameră dublă standard

Am optat pentru camera cu vedere la punct de atractie dar defapt vederea a fost catre un perete al unei constuctii alaturate.

O zona linistita. Personalul foarte amabil. Aproape de principalele atractii. Camera curata.

• Comentariu trimis pe 12 octombrie 2023

La banii pe care i-am platit a fost bine.
    • Călător singur
    • Cameră dublă buget

Desi e foarte aproape de piata Sultanahmet, a fost imposibil sa gasesc hotelul de una singura 😅. Asa ca am luat un taxi ca sa ajung la hotel, apoi nu am mai avut probleme, e suficient sa iti arate cineva o data. Stradutele foarte intricate ale Istanbulului m-au surprins.

A fost ieftin, a fost liniste pe timp de noapte si am putut dormi bine. Personalul e amabil.

Sejur în octombrie 2023

• Comentariu trimis pe 15 septembrie 2023

• Călătorie de afaceri

Frigider mic

Amplasarea și personalul

• Comentariu trimis pe 6 septembrie 2023

• Cameră dublă standard

Saltele foarte uzate inconfortabile ..

Nu mergea tv , nu ni sa făcut curat nu am primit proasoape curate șampon gel nimic ..

• Comentariu trimis pe 5 septembrie 2023

Curatenia

• Comentariu trimis pe 23 iulie 2023

Nu vom mai reveni
    • Cameră dublă buget

Au fost destul de multe aspecte care nu ne-au placut si datorita carora nu vom reveni la acest hotel. Ca de exemplu: ora check in-ului este 13:00, iar noi am putut intra in camere abia pe la 13:30 cu insistente.. cu toate ca am ajuns la hotel in jurul orei 10:30, nici macar bagajele nu le-am putut pune undeva pana ne-au lasat sa intram in camere. Pe parte de curatenie a fost crunt.. fire de par peste tot, praf etc prin dulapuri, frimitele de paine.. iar la baie a lasat de dorit maxim. Nu exista papuci de unica folosinta in camera, doar la cerere. Micul dejun saracacios. Daca vreti sa veniti cu masina ..este o adevarata aventura pe acele stradute pana gasiti hotelul, iar un loc de parcare este foarte greu de gasit. Noi am parcat (cu o plata consistenta) la parcarea unui alt hotel.

Este foarte aproape de Grand Bazar. Personalul a fost amabil si a raspuns rapid la toate solicitarile noastre. Am stat intr-o camera cu vedere la mare, fiind un plus ca priveliste, iar patul a fost comfortabil, Ca si restaurante in apropierea locatiei.. pot recomanda T-Cafe si Loti Bistro.

• Comentariu trimis pe 18 iulie 2023

Satisfăcător și atât!
    • Cameră triplă standard

Schimburile în camere cam deloc sau foarte rar.

Personalul a fost ok și cam atât.!

Sejur în iunie 2023

• Comentariu trimis pe 5 iunie 2023

• Cameră dublă buget

Lenjeria și prosoapele din pacate păreau a fi neschimbate. Am avut o camera la demisol foart putin luminata.

Este localizat foarte aproape de obiectivele principale, usor accesibil si linistit.

Sejur în iunie 2023

• Comentariu trimis pe 29 mai 2023

• Cameră dublă buget

Personalul amabil, dar nu se deranja prea mult. Liftul a mers 1 zi din 4. La geam era pusa plasa verde de gard, in baie huruia ventilatia non stop, instalatia de card facaia noaptea fffff tare, in tablie, in dreapta patului erau afisajele soneriei si luminau tareeee. Privelistea zero. Curatenie s-a facut doar in prima zi. Am avut 1 prosop mare la 2 persoane. Am cerut prosoape, n-am primit. Prosoapele folosite nu au fost schimbate niciodata cat am stat acolo.Voi pune si poze.

Bine plasat hotelul fata de punctele de interes.

• Comentariu trimis pe 18 mai 2023

decent. mai greu cu ajunsul cu masina si parcarea
    • Călătorie de afaceri
    • Cameră dublă standard

lipsa curateniei zilnice, probleme cu cablul tv, ventilator in baie care functioneaza non stop, zgomotos

• Comentariu trimis pe 14 mai 2023

Clar este loc de mai bine dar cu atentie la detalii.
    • Cameră dublă standard

Camera tripla extrem de mica, peretii murdari, necesita o renovare. Salteaua este ok insa perna este inconfortabila. Ventilatorul de la dus merge continuu si este zgomotos fiind deranjant mai ales noaptea cand este liniste. Rezervorul de la vasul de toaleta curge non stop si face un zgomot greu de suportat. Am fost nevoiti sa oprim apa pentru a putea dormi. Micul dejun este o gluma, nu merita platit. Noi am platit o zi si a doua zi a fost gratis insa total dezamagiti. Las si numarul camerei poate se gandeste cineva sa repare ventilatia si rezervorul vasului de toaleta: 504. Eu am sesizat din prima zi receptia, au promis ca se rezolva dar nu s-a rezolvat.

Locatia este foarte buna, aproape de Hagia Sophia si de Grand Bazaar , insa intr-o zona linistita. Pentru a ajunge in zona turistica si statia de tramvai, ai de urcat cateva trepte insa este lejer. Restaurante si magazine in zona, iar baietii de la receptie sunt primitori si dornici sa ajute. Baia curata, mobila arata ok.

• Comentariu trimis pe 6 decembrie 2022

Merita pentru sejururi scurte
    • Cameră dublă standard

Camera de la -2 mirosea foarte urat de la canalizare. Ne-au schimbat-o deindata ce am solicitat. Insonorizarea, intimitatea din camere. Se aude totul!

Curatenia, serviabilitatea personalului, localizarea si faptul ca se descurca cu locurule de parcare. Nu ma pot exprima referitor la micul dejun. Am stat la acest hotel de patru ori in ultimii trei ani. Anul acesta nu am mai cerut mic dejun pentru ca in anii anteriori nu ne-a placut. Clar este ca au evoluat foarte mult fata de 2020

Sejur în decembrie 2022

• Comentariu trimis pe 4 iulie 2022

• Cameră triplă standard

La receptie cand intri te loveste o caldura deoarece nu porneste AC - decat daca ii zici In camere un miros de nesuportat de la toaleta - trebuie sa iti astupi gurile de la canalizare , dai drumul la AC si iesi din camera pana iasa mirosul de canalizare " Micul dejun " ff slab pt suma de 10 Eur , este undeva la subsol cladiri si nu functioneaza AC - sau zice angajatul ca este defect - la fel nu recomand

foarte slab - nu recomand Spatiul de intrat cu masina fff ingust - parcarea nu are Parcarea este la 20 m de locatie cu plata 7 -8 Eur / zi , dar ai sa vezi cand iti vine randul sa iti parcheze masina - vezi foto undeva la parterul unei cladiri intr-o mica curte a unui bloc

Sejur în iulie 2022

• Comentariu trimis pe 26 mai 2022

• Cameră triplă standard

Canapeaua din camera destul de uzata

Aproape de obiectivele turistice, de tramvai

Sejur în aprilie 2022

Amabilitatea personalului.

Sejur în martie 2022

• Comentariu trimis pe 16 mai 2024

• Cameră dublă standard

Nu are restaurant hotel,dar au serviciu de room service cu comanda de la restaurant.

Poziționat aproape de toate obiectivele turistice din sultanahmet si de Grand Bazar, dar este puțin de urcat în pantă până la strada principala,vreo 5 minute. Cei care cunosc Istanbulul, știu la ce mă refer 😅. Personalul impecabil din toate punctele de vedere, camera și baia curata,fara mirosul specific de mucegai din hotelurile Istanbulului,pat confortabil. Pentru noi a fost ireproșabil. Preț super decent pentru ce oferă și zona. Pentru cei mai sensibili,luați în calcul că stați destul de aproape de moscheile centrale,așa că veți auzi chemarea la rugăciune de dimineață.

• Comentariu trimis pe 4 mai 2024

• Cameră triplă Buget

Am avut camerele cumva la subsol și o camera din cele 2 închiriate nu avea geam ! Era doar de frumusețe! Dar în rest foarte ok!

Aproape de locațiile pe ne am propus sa le vizitam la 10 min Hagia Sofia și Moscheia Albastra ...Topkapî

Sejur în aprilie 2024

Clienții au evaluat și aceste proprietăți: