Direct la pagina principală
  1. Pagina principală comentarii hoteluri
  2. Comentarii despre hoteluri în Turcia
  3. Comentarii despre hoteluri în Istanbul
  4. Comentarii despre Sultan Hamit Hotel

Comentarii pentru Sultan Hamit Hotel 3 stele

Cankurtaran mah, Yeni Saraçhane Sok. No 3 , Sultanahmet, Fatih, 34122 Istanbul, Turcia

Nr.116 din 2.507 hoteluri în Istanbul

Preferinţa clienţilor

Scorul comentariilor

Pe baza a 96 comentarii pentru acest hotel

9,0

Repartiţia scorului

  • Curățenie

    9,0

  • Confort

    9,0

  • Locaţie

    9,7

  • Facilităţi

    8,8

  • Personal

    9,8

  • Raport calitate/preţ

    9,2

  • WiFi gratuit

    9,3

Evaluări verificate 100%

Clienți reali. Sejururi reale. Opinii reale.

Citiți mai multe- deschide o căsuță de dialog
Scrieți un comentariu

Rezultate 1 – 25

  • Comentariu trimis pe 2 iunie 2026

    10
    Excepţional
    • Călătorie de plăcere
    • Cuplu
    • Cameră dublă sau twin standard
    • A stat 4 nopți

    Locație excelentă, în apropierea catedralei Sf. Sofia, a Moscheei ALbastre și a Palatului Topkapî. În zonă sunt și multe restaurante unde se poate servi masa. Personalul foarte amabil și săritor. Un loc unde aș reveni.

    Sejur în iunie 2026

  • Comentariu trimis pe 22 mai 2026

    10
    Superb tot
    • Călătorie de plăcere
    • Călător singur
    • Cameră dublă sau twin economică – Subsol
    • A stat 3 nopți
    • Trimis de pe mobil

    Tot, nota 10+

    Sejur în mai 2026

  • Comentariu trimis pe 19 aprilie 2026

    10
    Excepţional
    • Călătorie de plăcere
    • Familie cu copii mici
    • Cameră dublă sau twin standard
    • A stat 3 nopți
    • Trimis de pe mobil

    Staff-ul hotelului este cu adevărat excepțional – extrem de empatici, prietenoși și mereu disponibili, indiferent de oră. Atmosfera creată de ei are un vibe pozitiv care îți face șederea mult mai plăcută și relaxantă. Amplasarea hotelului este excelentă, fiind la doar câțiva pași de principalele obiective turistice și de mijloacele de transport, ceea ce face deplasarea foarte ușoară.

    Sejur în aprilie 2026

  • Comentariu trimis pe 30 martie 2026

    10
    Sejur exceptional
    • Călătorie de plăcere
    • Familie cu copii mici
    • Cameră dublă sau twin economică – Subsol
    • A stat 3 nopți
    • Trimis de pe mobil

    Nu gasesc nici cel mai mic minus acestui hotel, totul a fost ireproșabil. Recomandam tuturor sa se cazeze aici!

    Totul a fost excepțional,a fost deja a doua vizita la acest hotel,la care am reveni de fiecare data! Personalul a fost foarte amabil si serviabil, atent la toate nevoile oaspeților săi, in ultima seară de cazare ne-au oferit fructe pentru drumul de întoarcere spre casă, au făcut tot posibilul ca șederea noastră sa fie in regulă. Am avut o rezervare pentru 4 camere duble ,primind upgrade pentru 2 dintre ele.Camerele au fost curate si spațioase, dotate cu toate cele necesare. Micul dejun diversificat si gustos, doamnele de la restaurant au fost foarte atente de a nu lipsi nimănui nimic. Au oferit gustari,ceai si cafea pe toată perioada prânzului,moment de relaxare după plimbări interminabile pe străzile minunatului Istanbul. Am primit locuri de parcare gratuite pentru cele 2 mașini,chiar in fata hotelului, motiv pentru care as recomanda acest hotel oricui ajunge aici cu masina, ținând cont de traficul din Istanbul.

    Sejur în martie 2026

  • Comentariu trimis pe 4 decembrie 2025

    9,0
    Sejur plăcut
    • Călătorie de plăcere
    • Familie cu copii mici
    • Cameră triplă standard
    • A stat 4 nopți
    • Trimis de pe mobil

    -

    Locația este aproape de atracțiile turistice, personalul foarte amabil, am avut și parcare inclusă în fața hotelului.

    Sejur în decembrie 2025

  • Comentariu trimis pe 12 octombrie 2025

    10
    Excepţional
    • Călătorie de plăcere
    • Grup
    • Cameră dublă sau twin standard
    • A stat 4 nopți
    • Trimis de pe mobil

    Ce nu mi a placut? 1. Am avut camera in mansarda si se auzea un sunet zgomotos cand functiona liftul. 2. Am avut sejur de 4 nopti iar la curatenie nu s a intrat decat in prima zi. La check in ne au spus ca in fiecare zi cand se face curatenie, o sa primim apa plata din partea casei si o sa avem capsule ptr cafea in camera. Nu s a intamplat asa ceva. 3. Am stat cu gunoiul in camera 4 zile pana am plecat. 4. Recomandarea hotelului ptr Bosfor dinner cruise de doamne fereste. Niciodata compania aia. O companie fantoma care nici nu e pe google sau cwl putin eu nu am gasit o. Nu avea o terasa deasupra ca la alte vaporase, mancarea sun orice critica, am luat pachetul cu alcool dar baiatul care ne servea nu venea pe la masa deloc, iar cand a venit ne a spus simplu: finish....:) se facuse ora 23.00. Deci nu. Personalul de la receptie nota 10. Micul dejun nota 10, locatie nota 10.

    Ce m a facut sa dau nota 10 a fost faptul ca am avut parcare, iar cei de la hotel ne au asteptat cu locurile de parcare libere.

    Sejur în octombrie 2025

  • Comentariu trimis pe 9 octombrie 2025

    8,0
    In general un sejur placut
    • Călătorie de plăcere
    • Grup
    • Cameră dublă sau twin cu vedere laterală la mare
    • A stat 4 nopți

    Mirosul puternic de canalizare din bai Croaziera pe care o vand cei de la hotel nu ne-a placut. Pret mare, calitatea serviciilor slaba.

    Locatia foarte buna, micul dejun foarte bun, curatenia in camere, personalul amabil.

    Sejur în octombrie 2025

  • Comentariu trimis pe 15 septembrie 2025

    8,0
    Foarte bine
    • Călătorie de plăcere
    • Familie cu copii mici
    • Cameră dublă sau twin standard
    • A stat 5 nopți
    • Trimis de pe mobil

    Curățenia față de anul trecut a fost mai precară însă nu ceva de speriat.

    Locație foarte aproape de Topkapî si alte atracții. La recepția hotelului o veți găsi pe Oumaima care este cea mai prietenoasă gazdă, ne-a ajutat cu multe informații.

    Sejur în septembrie 2025

  • Comentariu trimis pe 11 septembrie 2025

    10
    Excepţional
    • Călătorie de plăcere
    • Cuplu
    • Cameră dublă sau twin standard
    • A stat 4 nopți
    • Trimis de pe mobil

    -

    Totul a fost perfect.

    Sejur în septembrie 2025

  • Comentariu trimis pe 24 august 2025

    10
    Foarte bine
    • Călătorie de plăcere
    • Călător singur
    • Cameră dublă sau twin standard
    • A stat 4 nopți
    • Trimis de pe mobil

    -

    Foarte aproape de aproape toate obiectivele turistice, un mare plus ca poti merge pe jos. Este foarte aproape de centru. Fetele din receptie foarte dragute, ne-au fost de mare ajutor cu tot ce am avut nevoie.

    Sejur în august 2025

  • Comentariu trimis pe 19 august 2025

    10
    O mini vacanță reușită și cu ajutorul personalului acestui hotel și a felului în care se prezintă.
    • Călătorie de plăcere
    • Grup
    • Cameră dublă sau twin standard
    • A stat 2 nopți

    Pernele cam mici și prea moi. Camera fiind mică, patul dublu nu a putut fi așezat optim. Dar pentru 2 nopți, nu te poți plânge de asta...

    Micul dejun a fost exact ceea ce trebuie, cu destule posibilități de a combina. Locația este excelentă, fiind foarte aproape de cele mai vizitate locuri din Istanbul. Am avut loc de parcare la hotel, dar dacă nu veți găsi loc, există parcări cu plată foarte aproape.

    Sejur în august 2025

  • Comentariu trimis pe 16 august 2025

    8,0
    Recomand cu incredere!
    • Călătorie de afaceri
    • Grup
    • Cameră de familie
    • A stat 4 nopți

    Singurul inconvenient: lipsa locurilor de parcare dar este una privata la 50m de hotel.

    Mic dejun diversificat. Curatenie Amplasare Personal amabil. Pozitionare langa: Hagia Sofia, Topkapi, Moscheea Albastra, statii de transport, malul Bosforului.

    Sejur în august 2025

  • Comentariu trimis pe 10 august 2025

    10
    Excepţional
    • Călătorie de plăcere
    • Familie cu copii mici
    • Cameră dublă sau twin economică – Subsol
    • A stat 1 noapte
    • Trimis de pe mobil

    Nu am avut loc de parcare dar am parcat langa hotel ,la o alta parcare unde am dat 15 e

    Locația bună, hotelul este ok,chiar dragut,camere curate si mobilier ok. Fetele de la receptie au fost foarte drăguțe! Vom reveni cu drag!

    Sejur în august 2025

  • Comentariu trimis pe 7 august 2025

    8,0
    A fost per total ok, niște minusuri importante sunt gălăgia, căldura și mucegaiul din cameră
    • Călătorie de plăcere
    • Cuplu
    • Cameră dublă sau twin economică – Subsol
    • A stat 3 nopți
    • Trimis de pe mobil

    Am avut cameră la demisol și era multă gălăgie, foarte cald și mucegai în cameră

    Faptul ca aveam program de gustări gratuite

    Sejur în august 2025

  • Comentariu trimis pe 4 iunie 2025

    10
    Un hotel foarte bun pt prețul pe care îl plătești
    • Călătorie de plăcere
    • Grup
    • Cameră dublă sau twin economică – Subsol
    • A stat 3 nopți
    • Trimis de pe mobil

    Locația este una centrală, foarte aproape de obiectivele turistice principale. Personalul este foarte amabil și chiar ne-au făcut un up-grade la camere superioare.

    Sejur în iunie 2025

  • Comentariu trimis pe 22 mai 2025

    10
    Experienta minunata
    • Călătorie de plăcere
    • Cuplu
    • Cameră dublă sau twin standard
    • A stat 3 nopți
    • Trimis de pe mobil

    -

    Inca de cand am ajuns am fost impresionati de personalul primitor si dornic sa ne ajute cu orice am avut nevoie. La capitolul curatenie totul a fost perfect, micul dejun foarte bun. Hotelul este amplasat in apropiere de multe atractii turistice importante, la unele dintre ele se poate merge pe jos. Un alt aspect important pentru noi a fost locul de parcare, pe care l-am folosit gratis pe toata perioada sejurului. Recomand acest hotel. 🙂🇹🇷

    Sejur în mai 2025

  • Comentariu trimis pe 11 mai 2025

    10
    Excepţional
    • Călătorie de plăcere
    • Familie cu copii mici
    • Cameră dublă sau twin economică – Subsol
    • A stat 5 nopți
    • Trimis de pe mobil

    O locatie excelenta, curata si cu un personal deosebit de amabil si profesionist.

    Sejur în mai 2025

  • Comentariu trimis pe 3 mai 2025

    10
    EXCELENT
    • Călătorie de plăcere
    • Cuplu
    • Cameră dublă sau twin economică – Subsol
    • A stat 3 nopți

    -

    AMPLASAREA IN ZONA LINISTITA, IN PROPIERE PRINCIPALELOR PUNCTE DE ATRACTIE TURISTICE

    Sejur în mai 2025

  • Comentariu trimis pe 22 aprilie 2025

    10
    Excepţional
    • Călătorie de plăcere
    • Familie cu copii mici
    • Cameră dublă sau twin economică – Subsol
    • A stat 3 nopți
    • Trimis de pe mobil

    Este foarte zgomotos, se aude cam tot de la o camera la alta și am prins o camera langa lift și în fiecare dimineață am fost trezit de persoanele care așteptau liftul

    Locația, și amplasarea ei. Și tot personalul , mai ales cei de la receptie

    Sejur în aprilie 2025

  • Comentariu trimis pe 8 martie 2025

    10
    Excepţional
    • Călătorie de afaceri
    • Cuplu
    • Cameră dublă sau twin standard
    • A stat 4 nopți

    Hotelul este amplasat intr-o zona linistita si este aproape de multe obiective turistice. Mic dejun foarte bun si diversificat, personal amabil si foarte atent .

    Sejur în martie 2025

  • Comentariu trimis pe 16 februarie 2025

    10
    Superb!
    • Călătorie de plăcere
    • Cuplu
    • Cameră dublă sau twin economică – Subsol
    • A stat 5 nopți
    • Trimis de pe mobil

    Totul superb! Recomand cu încredere ! Este INTR o zonă superbă , plină de restaurante și lumini! Aproape de zone turistice ! Nu e gunoi deloc ! Iar cei de la proprietate nota 1000!! Ne serveau mereu cu ăpa, gustări, curățenie, fff ospitalieri! Recomand cu drag !

    Sejur în februarie 2025

  • Comentariu trimis pe 5 ianuarie 2025

    10
    Excepţional
    • Călătorie de plăcere
    • Cuplu
    • Cameră dublă Deluxe cu vedere laterală la mare
    • A stat 5 nopți
    • Trimis de pe mobil

    Un hotel excelent, amplasat langa obiectivele principale din Istanbul.

    Sejur în ianuarie 2025

  • Comentariu trimis pe 2 decembrie 2024

    9,0
    Superb
    • Călătorie de plăcere
    • Familie cu copii mici
    • Cameră dublă sau twin economică – Subsol
    • A stat 3 nopți
    • Trimis de pe mobil

    Am avut doua camere economy: una dintre ele a avut geamuri si a fost aerista insa a doua avea geamul acoperit, se deschidea in restaurant si mirosea a mucegai. Timp de trei zile nu ne-au fost schimbate prosoapele si inlocuite articolele de igiena.

    Locatie situata in centru, aproape de Topkapî, Aya Sophia, Blue Mosque. Personalul a fost amabil, micul dejun diversificat, potrivit pentru toate gusturile.

    Sejur în decembrie 2024

  • Comentariu trimis pe 24 noiembrie 2024

    8,0
    Foarte bine
    • Călătorie de plăcere
    • Familie cu copii mici
    • Cameră dublă sau twin standard
    • A stat 3 nopți
    • Trimis de pe mobil

    Umiditate mare in camera. Vederea urata.. Catre un acoperis.

    Sejur în noiembrie 2024

Rezultate 1 – 25

Echivalăm prețurile
Echivalăm prețurile
Preţuri mici • Fără comisioane de rezervare • Găsiţi mai ieftin? Vom rambursa diferenţa!