3. Chania – opinie o hotelach

9,5

9,8

9,5

• Ocena dodana: 12 października 2023

bardzo przyjemne miejsce przy samej plaży
    • Studio z widokiem na morze

Drobne niedociągnięcia które nie miały większego wpływu na komfort naszego pobytu. Niektóre miejsca (łazienka) i sprzęty wymagają odświeżenia, odmalowania, lub wymiany na nowsze (np półeczka w łazience, która miałam wrażenie że zaraz odpadnie, zużyta suszarka na pranie). Brak kołder - są dodatkowe prześcieradła do przykrycia, co przy upałach ma sens, ale podczas naszego pobytu niektóre noce były już chłodniejsze lub wiał mocny wiatr od morza więc pod samym prześcieradłem było chwilami chłodno, zwłaszcza jeśli ktoś lubi spać przy uchylonym oknie, więc do przykrycia używaliśmy narzutek na łóżka. Mogą przeszkadzać odgłosy z łazienki z pokoju naprzeciwko, ale jak się zamknie okienko w łazience, problem znika. Dochodzą też odgłosy i zapachy z restauracji znajdującej się obok, od strony plaży - podczas naszego pobytu nie było tam dużego ruchu ale w sezonie osoby wrażliwe na tego typu doznania mogą się irytować. Brak prywatnego parkingu - auto trzeba zaparkować wzdłuż ulicy.

Przestronne studio, wyposażone w podstawowe meble i akcesoria kuchenne, standard raczej średni ale za tą cenę wystarczający. Niczego nam nie brakowało w trakcie pobytu. Duży balkon od strony morza, na balkonie stół, krzesła, suszarka na pranie. Piaszczysta plaża dosłownie kilka kroków - bajka!! to chyba największy atut tego obiektu. Na plaży prywante leżaki i parasole. Plażą można dojść do Platanias. Przy zejściu z plaży jest prysznic przy którym można np. opłukać nogi z piasku, żeby nie wnosić do pokoju. Lokalizacja dogodna - wszędzie blisko, sklepy, bary, restauracje, przystanek autobusowy. Dobra baza wypadowa do zwiedzania zachodniej Krety. W pokoju jest klimatyzacja (my akurat nie używaliśmy), dodatkowo wentylator sufitowy. Ręczniki łazienkowe, w łazience tylko mydło w płynie i papier toaletowy. Przy zlewie kuchennym płyn do naczyń i zmywak. Bezpłatne wi-fi oraz sejf. Panie właścicielki bardzo sympatyczne, bardzo się starały - codzienne opróżnianie koszy na śmieci, ścielenie łożek, wymiana ręczników co drugi dzień i nawet umycie szklanek czy kubeczków po kawie. Ogólne wrażenie pozytywne i na pewno jeszcze kiedyś tam przyjedziemy.

• Ocena dodana: 1 października 2022

• Studio z widokiem na morze

Sofa dla 3 osoby dość twarda, co nie wszystkim odpowiada.

Lokalizacja nad samą piaszczystą plażą z własnymi leżakami. My mieliśmy pokój od strony morza - super widok. Dobra baza do wycieczek na zachodnią Kretę. Kilkanaście metrów dalej restauracja Kri-kri z dobrym jedzeniem i pysznymi ogromnymi lodami w cenie przyzwoitej (6 EUR). Brak prywatnego parkingu - ale nie było problemu ze znalezieniem miejsca na ulicy na przeciw domu.

• Ocena dodana: 11 października 2021

Cudownie spędzony czas, codzienne kąpiele morskie i długie spacery plażą.
    • Studio z widokiem na morze

Wspaniała lokalizacja, wlaściwie apartament na plaży ( 50 kroków). Plaża piaszczysta, można spacerować 5km bez przeszkód. W pobliżu liczne sklepy, restauracje etc, więc wieczorem jest zajęcie. Pokój z cudownym widokiem na morze i szumem fal, kompletnie wyposażony w rzeczy niezbędne. Po prostu wymarzony urlop.

Pobyt: październik 2021

• Ocena dodana: 7 sierpnia 2023

Przy samej plaży, z dobrym dojazdem do Chanii
    • Studio

Balkon nad sklepem, właściwie nad główną drogą, więc było głośno. Nie dało się spać przy otwartym oknie przez hałas, a klimatyzacja nakierowana na łóżko. Łazienka typowo w greckim standardzie, cała w wodzie, nie miała nawet przesłonki czy uchwytu na rączkę od prysznica. Łazienka z okienkiem na korytarz, tak samo jak pokoju z naprzeciwka, więc słyszeliśmy wszystkie odgłosy z toalety sąsiada. Jedno łóżko było dłuższe od drugiego, a między łóżkami dziura. Na podwórku pojawiały się każdego wieczoru karaluchy, ale widać, że były czymś trute, a ich resztki zamiatane. Marne wyposażenie aneksu kuchennego - brakowało podstawowych sztućców, porządnego noża do pokrojenia większych owoców (np. arbuza), brakowało zmywaka do naczyń, większego kosza na odpady (z segregowaniem odpadów w Grecji się nie spotkaliśmy). Sprzątanie polegało wyłącznie na wymianie ręczników i ścieleniu łóżka. Niby sprzątanie było każdego dnia, ale podłoga każdego dnia wyglądała gorzej, była cała w piachu, nikt jej nie umył przez tydzień, a zmiotki ani niczego do sprzątania nie mieliśmy. Niestety za niechlujne sprzątanie i karaluchy odejmuję 2 gwiazdki.

Lokalizacja w pierwszej linii brzegowej, właściwie na przeciwko przystanku autobusowego (autobusy do Chania co 15 minut). Na plus parasolki i leżaki na plaży w cenie pokoju (uwaga, parasolki bez filtra UV i nawet w ich cieniu można dostać poparzeń słonecznych). Plaża strzeżona, piaszczysta, z łagodnym spadkiem w wodzie, idealne dla rodzin z dziećmi. Pokój jasny, przestronny. Na przeciwko stado dzikich kotów, co nam akurat się podobało.

• Ocena dodana: 5 czerwca 2023

• Ocena dodana: 21 września 2022

• Ocena dodana: 16 sierpnia 2022

Czysty i wygodny apartament, przy ładnej plaży. Lokalizacja 10/10. Pomocni i mili właściciele !
    • Studio